باشگاه خبرنگاران جوان: امشب شب اول ماه مبارک ذی‌الحجه است که دهه اول آن ، دارای فضیلت و شرافت زیادی است , و عبادت ، در این ایام اجر و پاداش عظیمی دارد . یکی از اعمالی که تمام بزرگان و علما و فقهای جلیل القدر ، در ۱۰ شب اول این ماه عزیز اهتمام زیادی به آن داشته اند .

خواندن دو رکعت نماز در بین نمازهای مغرب و عشاء است که معروف به « نماز و واعدنا » است .

نماز دهه اول ذی‌الحجه از نمازهای مستحب است که توصیه شده در ۱۰ شب اول ماه ذی‌الحجه خوانده شود. در این نماز بعد از سوره اخلاص باید آیه ۱۴۲ سوره اعراف نیز خوانده شود. به این نماز، «نماز و واعدنا» نیز گفته می‌شود. بنا بر حدیث نقل شده از امام باقر(ع) به کسی که این نماز را بخواند ثواب اعمال حج داده خواهد شد.

خواندن این نماز کمتر از ۵ دقیقه طول میکشد و به حسب احادیث و روایات صحیح و معتبر و متواتر کسی که آنرا بجای آورد در ثواب همه حاجیان شریک می‌گردد، بدون این که از ثواب آنان چیزی کاسته شود .

کیفیت خواندن نماز « و واعدنا »

مابین نماز مغرب و عشاء دو رکعت نماز بجا آورد، در هر رکعت پس از حمد ، سوره توحید و سپس آیه ۱۴۲ از سوره شریفه الأعراف را میخواند : «وَ واعَدْنا مُوسى ثَلاثینَ لَیْلَهً وَ أَتْمَمْناها بِعَشْرٍ فَتَمَّ میقاتُ رَبِّهِ أَرْبَعینَ لَیْلَهً وَ قالَ مُوسى لِأَخیهِ هارُونَ اخْلُفْنی فی قَوْمی وَ أَصْلِحْ وَ لا تَتَّبِعْ سَبیلَ الْمُفْسِدین »؛ کسانیکه این آیه را حفظ نیستند میتوانند از روی قرآن یا یادداشت بخوانند .مطلب طریقه خواندن نماز دهه اول ذی الحجه ابتدا در این وبسایت منتشر شد.

0

پاسخی بگذارید