خبرگزاری فارس: «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکاروز پنج‌شنبه (امروز) از سئول پایتخت کره جنوبی عازم پکن شد و با همتای چینی خود دیدار کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، پامپئو در دیدار با «وانگ یی» وزیر خارجه چین روز پنج‌شنبه از تمام تلاش‌های چین برای کمک به برگزاری نشست میان سران آمریکا و کره شمالی تشکر کرد.

وی در این دیدار که بعد از دیدار با همتایان کره جنوبی و ژاپنی‌اش در سئول انجام گرفت، همچنین گفت که هنوز کارهای زیادی برای مسئله کره شمالی باید انجام بگیرد.

پامپئو پیش از این دیدار، در یک نشست خبری گفته بود: «معتقدیم که “کیم جونگ اون” بر اهمیت زمان‌بندی تکمیل خلع سلاح اتمی واقف است… ما باید این کار را به سرعت انجام دهیم. رفع تحریم‌ها… نمی‌تواند پیش از خلع سلاح کامل اتمی کره شمالی انجام گیرد.»

روز سه‌شنبه گذشته بعد از کشمکش‌های متعدد، سرانجام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در سنگاپور دیدار کردند و پیونگ یانگ خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره را در قبال تضمین امنیتی واشنگتن پذیرفت.

ترامپ در این نشست وعده داد رزمایش‌های نظامی آمریکا و کره جنوبی در شبه جزیره کره متوقف خواهند شد. امروز بعد از دیدار با پامپئو «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی نیز از امکان توقف رزمایش‌های مشترک این کشور با آمریکا برای ایجاد اعتماد میان دو کره خبر داد.مطلب تحریم‌های کره شمالی پابرجا خواهند ماند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.

0

پاسخی بگذارید