خبرگزاری ایسنا: هفته بیست و ششم لیگ برتر با برگزاری دو دیدار حساس برای تیم‌های پایین جدولی ادامه پیدا می‌کند.

در ادامه هفته بیست و ششم لیگ برتر، سه دیدار در روز جمعه برگزار می‌شود. دیدارهای فردا، دیدارهای مهمی برای تیم‌های پایین جدول است.

سیاه‌جامگان – استقلال خوزستان

سیاه‌جامگان که وضعیت نابه‌سامانی دارد و پس از رفتن رضا عنایتی، داود مهابادی را روی نیمکت خود می‌بیند، در دیداری شش امتیازی میزبان استقلال خوزستان است. این دو تیم در جدول رده‌بندی پشت سر هم قرار دارند و در رده‌های پانزدهم و شانزدهم جدول رده‌بندی جای گرفته‌اند. با توجه به اختلاف هشت امتیازی سیاه‌جامگان قعرنشین با استقلال خوزستان، مشهدی‌ها برای بقا در لیگ برتر محکوم به برد هستند. سیاه‌جامگان در دیدار آخرش در لیگ برتر با نتیجه ۴ بر یک مغلوب صنعت نفت آبادان شد. البته این سنگین‌ترین شکست سیاه‌جامگان نیست. آن‌ها در هفته بیست و چهارم با شکست سنگین ۵ بر صفر مقابل سپاهان باعث خروج زردپوشان اصفهانی از بحران شدند.

در آن سوی میدان استقلال خوزستان هم شرایطی خوبی در داخل باشگاه ندارد و اختلاف مدیرعامل و سرمربی این تیم به رسانه‌ها هم کشیده شد. عبدالله ویسی سرمربی آبی‌پوشان خوزستان پیش از آغاز سال ۹۷ از سمت خود استعفا داد اما پس از کش و قوس‌های فراوان با مدیرعامل این باشگاه در نهایت به تمرینات استقلال بازگشت تا به کارش در این تیم ادامه دهد.

خوزستانی‌ها در آخرین دیداری که پارسال داشتند با نتیجه ۳ بر یک مغلوب خونه‌به‌خونه بابل شدند تا از صعود به فینال جام‌حذفی بازمانند. البته شاگردان ویسی در آخرین دیدار لیگ برترشان توانستند در دیداری شش امتیازی، نفت تهران را با یک گل شکست دهند تا خودشان را هم امتیاز با سپیدرود ۲۳ امتیازی کنند و به یک قدمی نفت تهران رده سیزدهمی برسند.

با همه این اوصاف نمی‌توان گفت که کدام تیم شرایط بهتری نسبت به دیگری دارد اما هر دوی آنان می‌دانند که پیروزی در این دیدار می‌تواند به بقایشان در لیگ برتر کمک کند. دیدار رفت این دو تیم با پیروزی ۲ بر یک استقلال خوزستان به پایان رسید. عبدالله ویسی در این دیدار به خاطر اخراج شدن مقابل نفت تهران نمی‌تواند از کنار زمین تیمش را هدایت کند.

سپیدرود – پارس جنوبی

دیدار دو تیم تازه لیگ برتری شده که وضعیتشان در لیگ برتر شباهتی با یکدیگر ندارد، در سرنوشت یکی از سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیا و یکی از تیم‌های سقوط کننده به لیگ یک تاثیر گذار است. پارس جنوبی که در این دیدار مهمان است با ۳۹ امتیاز در رده ششم قرار دارد و تنها سه امتیاز با تیم دوم جدول رده‌بندی یعنی ذوب‌آهن اختلاف دارد. همین اختلاف امتیاز و انگیزه‌ بالای بازیکنان جوان پارس جنوبی به آن‌ها کمک می‌کند که با تمام توان به مصاف سپیدرود بروند تا شاید بتوانند با لغزش تیم‌های دوم تا پنجم جدول رده‌بندی خودشان را به کسب سهمیه آسیایی نزدیک کنند.

اما شرایط سپیدرود با رقیب جنوبی‌اش متفاوت است. سپیدرود در حال حاضر تنها به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال خوزستان در منطقه سقوط قرار ندارد. شاگردان علی کریمی ۲۳ امتیازی هستند و در رده چهاردهم قرار دارند و می‌دانند که اگر استقلال خوزستان، جمعه پیروز شود و آن‌ها مقابل پارس جنوبی ناکام باشند، وارد منطقه سقوط می‌شوند و شرایطشان بسیار خطرناک می‌شود؛ خطری که با توجه به دیدارهای باقی مانده سپیدرود مقابل ذوب‌آهن، تراکتورسازی، فولاد و پرسپولیس می‌تواند باعث بازگشت این تیم به لیگ یک شود.

دیدار رفت این دو تیم که به میزبانی پارس جنوبی برگزار شد با شکست ۳ بر یک سپیدرود به اتمام رسید. در این دیدار علی کریمی به خاطر محرومیت نمی‌تواند هدایت تیمش را از کنار زمین انجام دهد. همچنین ابراهیم صالحی، تنها محروم پارس جنوبی در این دیدار است.

ذوب‌آهن – تراکتورسازی

این دیدار تقابل دو تیم آسیایی ایران است که شرایط متفاوتی در لیگ برتر دارند. ذوب‌آهن امیر قلعه‌نویی در نیم فصل دوم بسیار آماده ظاهر شده و با درخشش در لیگ برتر توانست خودش را به رده دوم جدول رده‌بندی برساند. ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا هم نسبتا خوب ظاهر شده و با این که تنها در دیدارهای خانگی توانسته با پیروزی‌هایش امتیاز بگیرد، با شش امتیاز در رده دوم گروه B قرار گرفته است.

مهم‌ترین چالش ذوب‌آهن برای دیدار با تراکتورسازی شرایط رشید مظاهری دروازه‌بان آماده‌شان است که با تیم ملی در اردو به سر می‌برد. شاگردان قلعه‌نویی در حال حاضر ۴۲ امتیازی هستند و می‌دانند اگر مقابل تراکتورسازی ناکام باشند، شاید تا رده ششم هم سقوط کنند.

البته تراکتورسازی شرایط خوبی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا ندارد. این تیم با تغییر سرمربی هم نتایجش تغییری نکرد و در حال حاضر با ۲۹ امتیاز در رده دهم جدول رده‌بندی قرار دارد. آن‌ها در لیگ قهرمانان آسیا هم با دو امتیاز در قعر جدول گروه A قرار دارد. دیدار رفت این دو تیم با تساوی بدون گل در تبریز به پایان رسید. ارتوئرول سائلام با توجه به محرومیت مهدی کیانی کاپیتان تیمش در این دیدار کار سختی مقابل ذوب‌آهن پیش رود دارد.

برنامه کامل دیدارهای فردا (جمعه) به شرح زیر است:

سپیدرود-پارس جنوبی جم – ورزشگاه سردار جنگل رشت- ساعت ۱۷

پیام حیدری – بابک داوری – علی اکبر عظیم پور – علی احمدی – ناظر: فریدون اصفهانیان

سیاه جامگان- استقلال خوزستان –ورزشگاه ثامن مشهد- ساعت ۱۷

موعود بنیادی فر – ایوب غلامزاده – حمید سبحانی – علی بای – ناظر: محمدعلی فروغی

ذوب آهن اصفهان – تراکتورسازی تبریز –ورزشگاه فولادشهر اصفهان- ساعت ۱۷:۳۰

بیژن حیدری – مهدی الوندی – امیرمحمد داودزاده – جواد رحیم زاده – ناظر: حیدر شکورمطلب راز بقای قعرنشینان و جنگ آسیایی در بالای جدول ابتدا در این وبسایت منتشر شد.

0

پاسخی بگذارید